Jesteś w: Home » Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu » Ekonomia » Finanse i rachunkowość
Szukaj w mieście
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu » Ekonomia » Finanse i rachunkowość

49-300 Brzeg, Opolskie
ul.Młynarska 12, Zobacz na mapie
Tel: (77) 416-00-70 lub (77) 454-02-02
Fax: (77) 416-00-70 wewnętrzny 20
WWW: http://www.wshe.edu.pl
Email: dziekanat@wshe.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Finanse i rachunkowość Finanse i rachunkowość - Licencjackie stacjonarne Finanse i rachunkowość - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Absolwent trzyletnich studiów o specjalności Finanse i Rachunkowość posiada m.in. ogólna wiedzę na temat przedsiębiorstwa, jako zjawiska ekonomicznego.

Zna zagadnienia związane z interpretacją zjawisk ekonomicznych występujących w działalności przedsiębiorstwa i wskaźników je opisujących.

Posiada szereg praktycznych umiejętności związanych z ekonomiczno-finansowymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa, takich jak na przykład tworzenie szeroko- i wąskozakresowych koncepcji ekonomicznych dla potrzeb przedsiębior-stwa, jego części bądź wyodrębnionych rodzajów działalności, wyliczanie wskaźników i ich interpretacja, tworzenie zindywidualizowa-nych planów kont, itp. wiedzę tę łączy z umiejętnościami kierowania zespołami ludzkimi, z których umie wydobywać twórczą aktywność związana ze wszystkimi aspektami ich funkcjonowania.

Zna i potrafi zastosować w praktyce najnowsze zdobycze techniki, w tym komputerowej, wspomagające procesy analizy ekonomicznej oraz wszystkich rodzajów ewidencji, z tym związanej.